Uzun Dönem Araç Kiralamanın Beş Avantajı

Uzun Dönem Araç Kiralamanın Beş Avantajı

Araba sahibi olmanın, aslında büyük bir yatırım yapmayı gerektirmediğini belirtmek gerekirse, uzun dönem araç kiralama hizmeti bu konuda size yardımcı olabilir.

Kalabalık bir yerde yaşıyorsanız bir yerden bir yere gitmek yorucu olabilir. Kötü hava koşulları, her gün gitmeniz gereken uzun mesafeler, transfer noktalarındaki bekleme süresi ulaşımı can sıkıcı yapabiliyor. Ulaşım sorunu hem ev hem iş yaşamınızı verimsiz hale getirebilir. Belirli bir süre sonra sorunun yıkıcı etkileri olabilir. Bir arabanız olduğunda tek başına güvenli bir şekilde istediğiniz zaman diliminde yolculuk edebilir, ulaşım kaynaklı stresi yaşamazsınız. Farklı güzergâh kullanıp istediğiniz yere daha çabuk gidebilir, size yardımcı olacak malzemeleri yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Çevrenize ulaşım konusunda yardımcı olup yakınlarınızın hayatını kolaylaştırabilirsiniz. Araba sahibi olmanın, aslında büyük bir yatırım yapmayı gerektirmediğini belirtmek gerekirse, uzun dönem araç kiralama hizmeti bu konuda size yardımcı olabilir.

1. Daha Etkin Şekilde Bütçe Yönetimi

Araba satın aldığınızda tek seferde çok yüklü bir ödeme yaparsınız. Ne kadar iyi bir marka, yeni bir araç da olsa bazı araçlar sürekli tamir gerektirebiliyor. Bu durumu önceden öngöremeyebilirsiniz. Gelecekte bakım-onarım, tamir ve vergi masrafları ciddi şekilde artabilir. Araba kiralamayı seçtiğinizde beklenmedik masraflar karşınıza çıkmaz. Yapacağınız ödeme önceden belirlidir ve değişmez. Çalkantılı dönemlerde daha güvenli bir yatırımdır. Arabanız için geniş bir tedarikçi ağıyla bağlantı kurmuş olursunuz. Böylece arabanızla ilgili konuları ekonomik fiyatlarla en doğru hizmet sağlayıcıda çözebilirsiniz. Araba kiraladığınızda bir süre sonra kullanmayı sevdiğiniz arabayı çok daha uygun bir şekilde satın alabilirsiniz. Kiralama süresince hayatınızı düzene sokabilir, araba satın alabilecek düzeye ulaşabilirsiniz.

2. MTV ve ÖTV Avantajı

Türkiye’de ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) oldukça yüksek bir tutardır. Araba ilk satın alındığında ödenen bu verginin sorumluluğunu araç kiraladığınızda siz almazsınız. Araç sahibi olduğunuzda her yıl MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) de ödersiniz. Verginin hesaplanmasında arabanın ilk satın alındığı yıl, motor silindir hacmi değerlendirilir. Ayrıca toplam ödenecek MTV tutarında arabanın özelliklerinin de etkisi vardır. Ödemeler her yıl Ocak ve Temmuz aylarında yapılır. MTV tutarı her yıl zamlarla artabilmektedir. MTV ödemeleri Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesinden online olarak yapılabilmektedir.

3. Sigorta, Kasko ve Araç Muayene Avantajı

Karayolları Trafik Kanununa göre her araç sahibi trafik sigortasını ödemelidir. Yıllık olarak düzenlenen bu sigorta trafikte işleyişi güvence altına alır. Kasko Sigortası ise istenirse satın alınabilir. Kasko Sigortası araç sahiplerinin uğrayabileceği zararı karşılarken Trafik Sigortası karşı araca verebileceğiniz zararı kapsar.

Araç muayenesi, trafiğe çıkan motorlu araçların en güncel kural ve yönetmeliklere uygun olduğunun tespiti için gerçekleştirilir. Yol güvenliği ve emniyetli bir trafik akışı sağlama amaçlı yapılır. Araç sigorta ödemelerini ve muayene tarihlerini takip etmek, gerçekleştirmek zaman alıcı bir faaliyet olabilmektedir. Sürücüler her geçen yıl artan bir ödeme yüküyle karşılaşmaktadır. Bu nedenle birçok kişi araba kiralama hizmetini tercih ediyor.

4. Geniş Araç Seçeneği Avantajı

Araba kiralama hizmeti aldığınızda kişisel özelliklerinize göre bir araç temin edebilirsiniz. İş yapış şekliniz, bulunduğunuz coğrafya, iş hacminiz, aile yapınıza göre farklı sayıda ve çeşitte aracı deneyimleyebilirsiniz. Kiralama hizmetini tamamlayan teknolojik ve finansal danışmanlık, araba yardım hizmetleri, araba bakım ve tamiri gibi yan hizmetleri tek şirketle çalışarak alabilirsiniz. Ayrıca araba temizliği ve yıkama, yakıt alımı, kısa dönemli araç kiralama, şoförlük hizmeti, gemi-uçak gibi farklı araç tipleriyle bağlantı yapma ve benzer alanlarda rehberlikten faydalanabilirsiniz.

5. Uzun Süreli Destek

Sizi tanıyan ve iyi ilişkiler kuran insanlarla çalıştığınızda daha iyi hizmet alırsınız. Çünkü oluşabilecek ihtiyaçlarınıza yönelik çözümleri düşünerek sizi doğru yönlendirirler. Daha önce aldığınız hizmetleri yorumlayarak onları tamamlayan hizmetler geliştirebilirler. Kişiler arabalarıyla özel bir bağ kurabiliyor ve birçok insanın hayatında arabası önemli bir yer kaplıyor. Araç kiralama şirketiyle çalıştığınızda arabanızla ilgili uzman desteğine sürekli erişebilirsiniz.

Uzun Dönem Araç Kiralamanın Beş AvantajıPin

Borlease ile Uzun Dönem Araç Kiralamanın Avantajlarını Yaşayın!

Uzun dönem araç kiralama fiyatları kiraladığınız araba sayısı ve kiralama süresi, arabanızın modeli ve özellikleri, yaşadığınız yer, işinizin kapsamı gibi etkenlere bağlı olarak değişiyor. Sadece beş dakikanızı alacak formumuzu doldurun, sizi konuyla ilgili arayalım. Borlease olarak sunduğumuz faydaların bazılarını özetlersek:

  • Kiraladığınız aracı kullanmadığınız dönemlerde onun yerine ek hizmetlerimizden yararlanabilir, aylık ödemelerinizde yapılandırma planlayabilirsiniz.
  • Kiraladığınız aracı kullanmadığınız dönemlerde bize bildirdiğiniz iki yakınınızla paylaşabilirsiniz; onlar da sizinle aynı hizmetlerden faydalanabilir.
  • Esnek fiyatlandırma ve ödeme seçenekleriyle bütçenize dost bir planlama yapabilirsiniz.
  • Kiraladığınız aracı, ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz. Yeni araçları kısa dönemli deneyebilir, size en uygun aracı uzun dönem kiralayabilirsiniz.
  • Borlease ile araç kiralamaya devam ettiğinizde aracınız için mevcut planınıza ilave özellikler ve hizmetler ekleriz. Her sene yenilemenizde, daha iyi araçları mevcut planınızın kapsamında sürebilirsiniz, ek indirimlerden ve hizmetlerden faydalanabilirsiniz.
  • İlk defa araba kullanıyorsanız ve araç kiralama şirketiyle çalışıyorsanız bir sorunla karşılaştığınızda, araç muayenelerinde, periyodik bakımlarda size yön gösterecek büyük bir takımla çalışıyorsunuz. Arabanızla ilgili her türlü sorunuzda kolayca ulaşabileceğiniz, rahat iletişim kurabileceğiniz bir araba kiralama şirketiyle yola devam etmek isterseniz https://www.borlease.com.tr/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.
Yorum yapın

1